Dotace na tč - zelená úsporám
Dotace na tepelné čerpadlo
Zelená úsporám

Chcete efektivnější a modernější řešení vytápění či chlazení vašich prostor? Pak je zde pro vás možnost využít dotace na pořízení tepelných čerpadel. Pro přesné podmínky čerpání této dotace nás neváhejte kontaktovat, koukneme na váš projekt a se vším vám pomůžeme.

FAQ – časté dotazy k tepelným čerpadlům

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do empor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et

Proč mít tepelné čerpadlo jako zdroj pro vytápění/chlazení?

Při správném projekčním a technickém návrhu topného systému s tepelným čerpadlem lze odhadnout, že úspora nákladů na vytápění (oproti použití klasického elektrického kotle) může dosahovat až 70 %. Důležité je mít na mysli, že tepelné čerpadlo je vcelku jednoduché zařízení ve svém principu, ale složité v aplikačních souvislostech. 

Je vhodné používat tepelné čerpadlo pro podlahové vytápění/radiátory/stropní a sádrokartonové vytápění?

Samozřejmě ano. 

Mám starý dům – je vhodné použít a vyplatí se mi tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla SAX jsou vhodná nejen pro novostavby, ale také pro starší domy. Je však potřeba počítat s tím ,že starší budovy mívají vyšší tepelné ztráty, a tím pádem je zde větší potřeba tepla na vytápění domu. Obecně a zjednodušeně můžeme říci, že čím více tepla potřebuje dům na vytápění, tím více se ušetří instalováním tepelného čerpadla – a zároveň rychlejší je pak návratnost investice do TČ. Pro moderní a kvalitní tepelná čerpadla nejsou vůbec překážkou litinové radiátory, rozvody se silnými trubkami apod. Je ale nutné věnovat návrhu dostatek pozornosti, aby návrh byl technicky správně. Konzultaci samozřejmě provedeme na místě, aby se nic nezanedbalo. 

Co je topný faktor a proč je důležitý?

O pojem topný faktor by se měl zajímat každý uživatel tepelného čerpadla. Nevhodně navržený systém znehodnotí efekt sebelepšího tepelného čerpadla. Zjednodušeně můžeme říci, že se jedná o poměr mezi výkonem a příkonem tepelného čerpadla. 

Co znamená zkratka COP/SCOP?

COP z anglického

SCOP z anglického

Vyřizujete dotace na tepelná čerpadla?

Našim zákazníkům pomáháme projít celým procesem vyřízení dotace – Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace. Od sestavení a podání žádosti, přes zajištění veškeré dokumentace. Vy tak jen čekáte na peníze z dotačního programu – bez námahy a stresu.

Víte že?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit volupta

Přejít na tipy